Taurus - unikalne cechy

MLO SYSTEM

System MLO to wyjątkowy komfort kreowania brzmienia gitary basowej - umożliwia bardzo łatwe i intuicyjne posługiwanie się regulatorami barwy. System MLO daje nowe możliwości zapewnia samoczynny optymalny dobór proporcji barwy tonu w zakresie średnich częstotliwości, w zależności od sposobu ustawienia regulatorów BASS i TREBLE.

Metoda ta w sposób logiczny i skuteczny wspomaga intencje muzyka podczas regulacji barwy tonu. Dodatkowo MLO equalizer sprawia, że zmiana barwy tonu w zakresie niskich częstotliwości odbywa się na możliwie wyrównanym poziomie głośności. Dzięki temu muzyk wyraźnie odczuwa samą zmianę barwy tonu instrumentu a nie jego wzmocnienia jak ma to miejsce w standardowych rozwiązaniach.

DBS SYSTEM

DBS sprawia że dźwięk jest wyjątkowo dynamiczny a zarazem czytelny. 
System jednocześnie chroni głośniki przed nadmiernym wysiłkiem dla bardzo niskich częstotliwości. 
Dzięki temu brzmienie instrumentu jest naturalne nawet w najniższych rejestrach.

DBS sprawia że dźwięk jest wyjątkowo dynamiczny a zarazem czytelny. 
System jednocześnie chroni głośniki przed nadmiernym wysiłkiem dla bardzo niskich częstotliwości. Dzięki temu brzmienie instrumentu jest naturalne nawet w najniższych rejestrach.

TUBE DRIVE

Masz do dyspozycji dwie gałki GAIN I MIX, za pomocą których możesz wyczarować to co jest możliwe tylko we wzmacniaczach lampowych ciepły pomruk, kompresję a nawet VINTAGE DRIVE. Zasada jest prosta, gałka MIX jest balansem pomiędzy preampem tranzystorowym a lampowym natomiast gałka GAIN daje możliwość uzyskania kompresji oraz overdrive'u w sekcji lampowej, identycznie jak w klasycznych wzmacniaczach lampowych. Oto kilka przykładów ustawień:

 

Subtelne brzmienie lampowe bez kompresji
Lekka kompresja lampowa charakterystyczny „lampowy -pomruk”
Głęboki lampowy DRIVE

 

OPTO-COMPRESSOR

Zastosowany w Taurusie optyczny COMPRESSOR-LIMITER jest urządzeniem, które dla sygnału instrumentu jest elementem pasywnym, co w praktyce oznacza że nie wprowadza on żadnych ubocznych efektów wpływających negatywnie na jakość dźwięku - nie ma tutaj dodatkowych szumów ani zniekształceń. Compressor/Limiter został tak zaprojektowany aby w całym swoim zakresie działania, czyli od lekkiego ograniczania przez limiter do głębokiej kompresji dźwięku uzyskane brzmienie było cały czas przyjazne dla muzyka. Ten compressor/limiter nie oddala i nie zamazuje dźwięku - nawet przy maksymalnej kompresji brzmienie gitary basowej pozostaje selektywne i czytelne, z wyraźnie osadzonym "punktem".

TRUE VOICE line out

Wszystkie wzmacniacze z serii Silver Line posiadają wyjście liniowe „True voice”. Dzięki temu, dźwięk posyłany ze wzmacniacza do miksera za pośrednictwem wyjścia LINE-POST-EQ ma charakter taki, jaki słyszymy na własnym zestawie głośnikowym.

« powrót