Efekty

Czym różnią się efekty MK2 White Line od Silver Line?
Jest to nowa wersja efektów wykonanych w zmniejszonej kompaktowej formie. Efekty z tej serii posiadają takie same właściwości jak Silver Line, poza tym mają nową dodatkową cechę - autodetekcję polaryzacji napięcia zasilania. Dzięki niej możliwe jest stosowanie zasilaczy o dowolnej polaryzacji w zakresie napięć od 9V do 12V.

Czym różni się seria efektów black line od silver line ?
Seria Silver Line posiada więcej dodatkowych funkcji, co daje większe możliwości kształtowania brzmienia. Efekty z tej serii wymagają precyzyjnej procedury kontroli w procesie produkcji. Parametry poszczególnych efektów dobierane są indywidualnie dla każdego produktu, zanim trafi on w ręce muzyka.
Seria Black Line ma uproszczoną konstrukcję, co sprawia że proces produkcji jest łatwiejszy. Główny charakter i najważniejsze cechy efektów Black Line nie odbiegają od serii Silver Line.

Czy efekty Taurus są wykonane w technologii analogowej czy cyfrowej ?
Efekty Taurus wykonane są w technologii analogowej, co sprawia, że dźwięk pozostaje naturalny. Wyjątek stanowi ZEBU (reverb/delay), w którym do uzyskania efektu zastosowano procesor DSP, jednakże główny dźwięk z instrumentu przekazywany jest wyłącznie przez układ analogowy, który zachowuje wierność brzmienia.

Co to jest „True bypass” ?
W przypadku efektów Taurus, „True bypass” oznacza, że jeśli wyłączysz efekt, to sygnał z instrumentu przekazywany będzie pasywnie, bez udziału elektroniki (jest tylko czyste połączenie kablowe, bez żadnej niechcianej elektroniki). Możesz to bardzo łatwo sprawdzić – jeśli odłączysz zasilanie od efektu, to sygnał nie zaniknie. Każda elektronika wymaga zasilania. Jeśli je odłączysz i sygnał zanika, oznacza to, że po drodze jest aktywna elektronika.

Czy efekty Taurus można zasilać z baterii?
Nie, wszystkie efekty zasilane są z zasilacza.

Dlaczego efekty Taurus są zasilane napięciem 12V a nie jak większość innych efektów napięciem 9V?

Faktycznie to większość efektów Taurus’a zasilane jest napięciem 24V. Wewnątrz efektu jest konwerter, który napięcie z zasilacza 12V przetwarza na 24V. Dzięki temu wszystkie kostki Taurus”a posiadają bardzo szeroki zakres dynamiki, niemożliwy do osiągnięcia w efektach zasilanych przez 9V. Pozawala to na wykorzystanie w pełni potencjału instrumentów z aktywną elektroniką.
Obecnie coraz częściej stosuje się w gitarach basowych przystawki aktywne i preampy zasilane napięciem 9-18V o dużym poziomie sygnału wyjściowego. 24voltowe zasilanie efektów powoduje że nawet bardzo duży sygnał podawany z instrumentów nie podlega degradacji i zniekształceniom. 


Czy do efektów Taurus wymagany jest wyłącznie oryginalny zasilacz dołączany w komplecie ?
Można zastosować inny stabilizowany zasilacz przeznaczony do sprzętu audio. Ważne jest, aby parametry takie jak napięcie, prąd i polaryzacja odpowiadały parametrom zasilacza oryginalnego.

Czy można zastosować jeden zasilacz do kilku efektów ?
Tak, należy przy tym zwrócić uwagę, aby obciążalność prądowa nie była mniejsza od sumy wszystkich podłączonych efektów.

Które z efektów dedykowane są również dla gitarzystów ?
Efekty ZEBU, TUX i VECHOOR są przeznaczone zarówno dla basistów, jak i gitarzystów. Efekt ABIGAR zalecany jest do basu, ale znajduje zwolenników również wśród gitarzystów.