Stomp-Head

Jestem zwolennikiem w pełni lampowych wzmacniaczy. Czy Stomp-Head jest w stanie zastąpić tego typu wzmacniacz?
Stomp-Head'a to nasza alternatywa dla tradycyjnych, lampowych wzmacniaczy gitarowych wykonany w zupełnie nowej formie. Udało nam się to zrobić w tradycyjnej technice analogowej przy zastosowaniu tylko dwóch lamp, które kontrolują pracę końcówki mocy oraz preampu. Dodatkowo zastosowaliśmy szereg własnych rozwiązań dających przyjazną i elastyczną pracę układów "Solid State", które towarzyszą pracy lamp. Z opinii muzyków, którzy testowali Stomp-Head'a wynika że udało nam się stworzyć profesjonalny, potężny wzmacniacz w kompaktowej formie, który nie ustępuje w pełni lampowym wzmacniaczom.
Zachęcamy do testów tego wzmacniacza aby wyrobić sobie własną opinię.

Czy głośność stomp-head’a jest podobna do wzmacniaczy lampowych o tej samej mocy.
Tak. Gwarantujemy że głośność stomp-head’a w niczym nie ustępuje wzmacniaczom lampowym. Użytkowa moc Stomp-head’a jest taka sama jak w przypadku tradycyjnych konstrukcji lampowych. Przy tym dynamika, kompresja dźwięku i charakter zniekształceń jest również taki jak w układach lampowych.

Czy można użyć Stomp-Heada jako samej końcówki mocy i podłączyć do niego inny preamp?
Tak można podłączyć się do stopnia mocy używając wejścia RETURN EFX-Loop. Wówczas będzie aktywna tylko regulacja MASTER oraz BOOST

Czy można używać wzmacniacza na zasilaniu 230V oraz 120V?
W wykonaniu custom jest montowany przełącznik zasilania, który umożliwia zmianę trybu 120V/230V. Standardowo wzmacniacze są ustawiane fabrycznie na 120V lub 230V.

Czy jest możliwość sterowania funkcjami wzmacniacza przy użyciu zewnętrznego kontrolera?
Taką funkcję posiadają modele SH5.CE, SH4.SL, SH4.HG, SH2CL i SH2HG.

Czy mogą wymienić lampy 12AX7 ponieważ preferuję lampy innego producenta.
Nie zaleca się wymiany lamp na inne jeśli nie uległy uszkodzeniu. Optymalne parametry pracy lamp zostały ustawione procesu produkcyjnego. Charakterystyka każdej lampy jest ustalana indywidualnie w każdym wzmacniaczu w układzie  MTD (Master Tube Design) w celu uzyskania jak najlepszych zamierzonych parametrów jej pracy. Wymiana na nowe nie wpłynie na poprawę dźwięku ponieważ te które są obecnie zostały zestrojone jak najlepiej.
Tylko w razie uszkodzenia należy wymienić lampy na nowe. Lampy w układzie MTD pracują w warunkach które zapewniają bardzo długą żywotność, jeśli nie ulegną uszkodzeniu mechanicznemu to nie będzie potrzeby wymiany ich na nowe przez wiele lat.

Czy mogę wymienić lampy 12AX7 ponieważ preferuję lampy innego producenta?
Nie zaleca się wymiany lamp na inne jeśli nie uległy uszkodzeniu. Optymalne parametry pracy lamp zostały ustawione procesu produkcyjnego. Charakterystyka każdej lampy jest ustalana indywidualnie w każdym wzmacniaczu w układzie MTD (Master Tube Design) w celu uzyskania jak najlepszych zamierzonych parametrów jej pracy. Wymiana na nowe nie wpłynie na poprawę dźwięku ponieważ te zastosowane przez nas zostały zestrojone optymalnie do pracy wzmacniacza. Tylko w razie uszkodzenia należy wymienić lampy na nowe. Lampy w układzie MTD pracują w warunkach, które zapewniają bardzo długą żywotność, jeśli nie ulegną uszkodzeniu mechanicznemu to nie będzie potrzeby wymiany ich na nowe przez wiele lat.

Co się stanie jeśli podczas gry zostanie odłączona kolumna głośnikowa?  Czy jest niebezpieczeństwo awarii jak w przypadku większości wzmacniaczy lampowych?
Sytuacja nie jest tak groźna jak w tradycyjnych wzmacniaczach lampowych. Stomp-Head może pracować bez podłączenia kolumny głośnikowej. We wzmacniaczach tradycyjnych w takiej sytuacji narażone jest na przebicie trafo głośnikowe. 
Tutaj takiej sytuacji nie ma.

Czy jest wymagany jakiś specjalny przewód głośnikowy do połączenia stomp-head'a z kolumną?
Można stosować standardowy przewód jack-jack do kolumn PA. Przy mocy 70W nie ma potrzeby stosowania kabla o zwiększonym przekroju. 

Z racji tego że wzmacniacz posiada jedno wyjście głośnikowe, czy można podłączyć do niego na przykład dwie kolumny 8ohm lub 16ohm?
Tak. Większość kolumn posiada dwa gniazda co umożliwia łączenie kolumn. Od strony technicznej nie ma to znaczenia czy kolumny są spięte razem na gniazdach wyjściowych wzmacniacza czy na gniazdach kolumnowych. Można spinać dwie kolumny po 8ohm, dwie lub cztery po 16ohm. Należy tylko pamiętać o właściwym ustawieniu przełącznika impedancji kolumn we wzmacniaczu (nie dotyczy to Stomp-Head'a 1BL, który dopasowuje się automatycznie).

Przykładowe opcje połączeń kolumn:
2 kolumny po 8ohm - otrzymujemy impedancję =4ohm
2 kolumny po 16ohm - otrzymujemy impedancję =8ohm

Czy mogę nagrywać sygnał z wzmacniacza bez podłączenia głośnika?
Tak. Na wyjściu liniowym znajduje się symulator głośnika. Dodatkowo, w nowszych modelach przy wyjściu liniowym pojawił się drugi kanał, pozwalający na rejestrację czystego sygnału liniowego. 

Mam kolumnę 4 głośnikową. Czy mogę ją podłączyć do wzmacniacza?
Tak, do Stomp-Heada możesz podłączyć kolumnę z dowolną kombinacją wbudowanych głośników.

Czy wzmacniacz jest odporny na zalanie płynami?
Podobnie jak w przypadku wszystkich urządzeń elektrycznych należy chronić sprzęt przed zalaniem. Generalnie Stomp-Head nie jest narażony na taką sytuację, że pozostawimy na nim napój jak to często  bywa w przypadku tradycyjnych head'ów lub wzmacniaczy combo. Na tym wzmacniaczu po prostu nie ma na to miejsca. Przewidzieliśmy jednak taką sytuację, dlatego też umieściliśmy wszystkie otwory wentylacyjne w  takich miejscach aby maksymalnie uchronić newralgiczne elementy wzmacniacza przed łatwym dostaniem się  do nich płynów np. gdyby ktoś przypadkowo wylał na wzmacniacz jakiś napój.