London Bass Guitar Show 2011

LBGS

W dniach 12-13 marca po raz pierwszy w historii marka Taurus wzięła udział w The London Bass Guitar Show 2011. Była to pierwsza i największa impreza tego typu w Wielkiej Brytanii.

To dwudniowe święto basistów składało się z dwóch części: koncertowej i targowej – obu dostępnych dla zwiedzających przez cały czas trwania imprezy. Dzięki temu, w przerwach pomiędzy koncertami oraz warsztatami, można było zapoznać się z najnowszymi propozycjami producentów sprzętu basowego.

 Na scenie odbyły się koncerty takich mistrzów basu jak: TM Stevens, Marco Mendoza, Mark King, Gary Willis.

Atmosfera show była bardzo pozytywna, muzycy chętnie wymieniali się wiedzą i doświadczeniami. Byli bardzo otwarci w dzieleniu się swoimi spostrzeżeniami. Podczas rozmów z muzykami, okazało się, że są oni zaskoczeni, że na rynku jest aż tak dużo interesujących propozycji, których dotąd nie znali. Ciekawym odkryciem dla nich było to, że istnieje alternatywa dla masowej produkcji, wystarczy być bardziej otwartym na nowości i troszkę poszukać.

Taurus wzbudził bardzo duże zainteresowanie wśród odwiedzających. Wśród nich był również Otto Williams, basista współpracujący z Amy Winehouse, Chaką Khan, Sią Furler, Roots Manuva, Ray'em Charles'em, Bobbym Brown'em a także Michałem Urbaniakiem. Jego wprawne ucho poznało się na wyjątkowym brzmieniu Taurusa. Powiedział, że docenia piękny bas wzmacniacza, ale nie lubi, gdy jest on zbyt podrasowany. Przecież od grania są palce! To właśnie Taurus podkreśla brzmienie jego gitary, nie zniekształcając go. Testował również efekty Taurus, z których najbardzej przypadł mu do gustu TUX Pi sygnatura z serii Silver Line.

 Gdy na jednej hali muzyk ma możliwość ogrania paczek większości liczących się na światowym rynku producentów, fakt, że wraca on na nasze stoisko, aby ostatecznie wybrać Taurusa, jest dla nas bardzo motywujący.

Mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja The London Bass Guitar Show będzie równie udana!

London Gass Guitar Show