Musikmesse 2013

       Tegoroczne targi Musikmesse we Frankfurcie były dla marki Taurus Wyjątkowe z kilku powodów. Na stoisku można było zobaczyć jak dynamicznie powiększa się grono entuzjastów wzmacniaczy i efektów sopockiej firmy. Podczas czterech dni  wśród testujących można było spotkać osoby od lat związane z marką takie jak Lars Lehmann, Or Lubianiker, Etienne Mbappe, Ruggero Robin, Kristoffer Gildenlow jak i muzyków od niedawna współpracujących z Taurusem takich jak  Janek Gwizdala, Fred Brum, Barend Curbois czy Timo Somers. Dzięki tak wielu niezwykłym gościom stoisko stało się miejscem spotkań muzyków i niespotykanych sponatniczych jam session. 
Kolejną rzeczą która wyróżniała Taurusa spośród innych marek była rekordowa liczba nowych produktów. Czas od poprzednich targów firma spędziła bardzo pracowicie.  Podczas targów uczestnicy mogli zobaczyć i usłyszeć aż 11 nowych propozycji zarówno dla basistów jak i gitarzystów. Wśród nowości można było znaleźć między innymi:   

Stomp-Head 2
W 2012 roku marka Taurus zaprezentowała nowe rozwiązanie w dziedzinie wzmacniaczy gitarowych.
Kompaktowe heady w kształcie stompboxów znalazły znaczne grono entuzjastów grających różne style muzyczne. Na tegorocznych targach został zaprezentowany nowy model o jeszcze mniejszych wymiarach, łączący najwyższą jakość i lampowe brzmienie z niezwykłą wygodą. Stomp-Head 2 będzie produkowany w dwóch wersjach klasycznej oraz "High Gain".

Head basowy Qube-300
Nowa wersja kompaktowego wzmacniacza Qube charakteryzująca się jeszcze mniejszymi rozmiarami i wagą 1,7kg. Nowy 300-tu watowy Qube z serii Black Line posiada te same funkcje co klasyczny Qube-450 z serii Silver Line. Nowy head mimo swoich wyjątkowo małych gabarytów zapewnia brzmienie, które zostało docenione przez muzyków używających Qube-450.
 
Vandall-300
Duwkanałowe wzmacniacze basowe zaprojektowane dla muzyków korzystających z dwóch instrumentów oraz tych, którzy cenią sobie elastyczność i potrzebują bardziej zróżnicowanych możliwości kreowania brzmienia. 
 
Dexter
Niesmowicie precyzyjny i szybki, polifoniczny oktawer świetnie współgrający zarówno z gitarą jak i z basem. Pozwala na dodawanie oktawy wyższej i niższej.

Bass Engine i Guitar Engine
Seria dwukanałowych preampów do gitary i basu. Intuicyjna regulacja, bardzo szerokie możliwości kreowania brzmienia oraz wyjście słuchawkowe czynią z serii Engine świetne narzędzie zarówno na scenę jak i do celów ćwiczeniowych.

Nowe comba basowe 
Seria wzmacniaczy typu combo zaopatrzonych w 300W wzmacniacz. Zaprojektowane tak, aby przy kompaktowych wymiarach zachowały świetne walory brzmieniowe.

Produkty których premiera miała miejsce na Musikmesse 2013 trafią do oferty do końca 2013 roku. Jako pierwszy do sprzedaży trafi oktawer - Dexter.