Musikmesse 2014

12-15 marca 2014 zaprezentowaliśmy najnowsze produkty Taurus Amplification na targach Musikmesse we Frankfurcie. W tym roku przygotowaliśmy:

EFEKTY MK-2

Nowa linia  efektów Taurus MK-2 to brzmienie i solidna konstrukcja znane z serii Silver Line, lecz tym razem w wersji bardziej kompaktowej, wzbogaconej o dodatkowe funkcje i nowy design obudowy. Efekty MK-2 przeznaczone są zarówno dla basistów jak i gitarzystów.

Nowe funkcje:
POLARITY SUPPLY AUTO DETECTION – umożliwia stosowanie zasilaczy z polaryzacją dodatnią oraz ujemną
SUPPLY VOLTAGE RANGE 9-12V 
V.DC ASSISTANT: chroni efekt przed utratą sygnału. W przypadku odłączenia zasilania lub zbyt niskiego napięcia (<6V) efekt zostaje automatycznie przełączany do trybu "bypass”.

HEAD BASOWY QUBE-300

Basowy head Qube-300 miał już swoją prapremierę na Musikmesse2013. Na początku 2014 roku wzmacniacz uzyskał ostateczną formę i został wprowadzony do produkcji. Qube-300 to jeszcze bardziej kompaktowa wersja popularnego i cenionego przez muzyków head’a Qube-450. Nowy Qube waży zaledwie 1,7kg i dostarcza 300Watt realnej mocy RMS.

WZMACNIACZ GITAROWY STOMP-HEAD 2

Stomp-Head 2 to najnowszy model z serii kompaktowych wzmacniaczy gitarowych wykonanych w formie stompbox’a. Jest to innowacyjny profesjonalny wzmacniacz zainicjowany przez markę Taurus w 2011 roku jako alternatywa dla wzmacniaczy typu head oraz combo. Ogromne zainteresowanie wzmacniaczami Stomp-Head skłoniło nas do zaprojektowania kolejnego modelu. Jest to hybryda Tube/Solid-State produkowana w dwóch wersjach:
CLASSIC i HIGH GAIN. Nowy model jest jeszcze bardziej kompaktowy, dostarcza 60Watt realnej mocy.
Praktyczna głośność i charakter brzmienia Stomp-Head’a jest taka sama jak tradycyjnych wzmacniaczy lampowych o identycznej mocy. Aby uzyskać takie parametry Stomp-Head został wyposażony we wzmacniacz wyjściowy o mocy 150W z czego tylko 40% jest wykorzystywane efektywnie. Takie rozwiązanie gwarantuje właściwe parametry. 

Przy wszelkich możliwościach klasycznego head’a lampowego Stomp-Head waży zaledwie 1,8kg co czyni go niezwykle wygodnym w transporcie. 
Małe wymiary sprawiają, że można go umieścić w pedalboardzie ale także jak tradycyjny head na kolumnie głośnikowej. Stomp-Head może być również wykorzystany jako sam preamp do gitary.

Głowne cechy:
3 rodzaje brzmień: CLEAN, CRUNCH i DRIVE
LINE-OUT wyjście liniowe z symulacją kolumny głośnikowej 
Pętla efektów
POWER BRAKE -  funkcja redukcji mocy do 25W
MASTER TUBE - układ lampowy zapewniający właściwą kompresję oraz pożądane brzmienie wzmacniacza. 

Wszyscy, którzy odwiedzają lub wystawiają swoje produkty na Musikmesse zwracają uwagę na fakt, że z roku na rok jest coraz mniej wystawców. Słychać opinie, że “to już nie to samo”. Jednak my wróciliśmy z Frankfurtu z poczuciem, że wynieśliśmy wszystko, co najlepsze: spotkania, rozmowy, zbieranie opinii, a co najważniejsze – zawieranie umów handlowych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznej edycji Musikmesse. Wydaje się nam, że nasz udział w tym wydarzeniu ma sens dlatego, że przedstawiamy produkt innowacyjny. Jest to okazja, żeby skonfrontować go z odbiorcą i konkurencją. Kolejny raz utwierdzamy się w przekonaniu, że to co robimy ma świetny odbiór i jest jedyne w swoim rodzaju. 

Dziękujemy wszystkim naszym Gościom za odwiedzenie stoiska Taurus Amplification. Dziękujemy Akart Audio za oświetlenie. Dziękujemy Muzykom za wspólną grę i inspirujące rozmowy. Do zobaczenia za rok!

STOISKO TAURUS AMPLIFICATION

WYWIAD DLA BAX SHOP