Musikmesse Frankfurt 2012

Messe 2012

W dniach 21-24 marca 2012 Taurus pojawił się na targach Musikmesse we Frankfurcie.
W tym roku Taurus pokazał nowości basowe – kolumny z nowej serii Slim Line. Jest to kontynuacja serii produktów o małej wadze i niewielkich gabarytach. To świetne uzupełnienie dla posiadaczy znanych już dobrze muzykom head’ów basowych z serii Silver Line: Qube-450, THD-450.

W ubiegłym roku na Messe swoją premierę miał BL-450, w tym roku również ucieszył swym brzmieniem zwolenników serii Black Line. Od premiery w 2009 roku efekty Taurus niezmiennie budzą zachwyt muzyków swoją wszechstronnością i fantastycznym brzmieniem zarówno wśród basistów jak i gitarzystów.

Absolutną nowością w 2012 jest Stomp-Head – rewolucyjny wzmacniacz gitarowy. Na Musikmesse odbyła się jego oficjalna premiera. Taurus zaprezentował dwa modele, które są już dostępne w sprzedaży, oraz dwa kolejne, które ukażą się już wkrótce: Stomp-Head 1.BL oraz Stomp-Head 4.High Gain. Jedyną marką, która zaproponowała tego typu wzmacniacz jest właśnie Taurus.

Stomp-Head to ultralekki i kompaktowy wzmacniacz gitarowy o możliwościach jakie do tej pory dawały tylko tradycyjne lampowe head’y. Został stworzony z myślą o zaspokojeniu potrzeb muzyków, którzy koncertując w najdalszych zakątkach świata, pragną mieć brzmienie swojego head’a zawsze przy sobie. Rośnie grono muzyków, którzy wybrali Taurus Stomp-Head. Wśród nich są już gitarzyści: Bruce Gaitsch, Tommy Denander, Pedro Andrea, Ruggero Robin a także Artur „Boo Boo” Twarowski. Zachęcamy muzyków do testowania. Więcej informacji o możliwości „jazdy próbnej” pod adresem: info@taurus-amp.pl

Dodatkowo, Taurus zaprezentował kolumny gitarowe rekomendowane do wzmacniaczy Stomp-Head. Nowe kolumny będą dostępne w drugiej połowie roku 2012. W ofercie znajdą się dwa modele TC-112, TC-212 z głośnikami Celestion oraz TJ-112, TJ-212 z głośnikami Jensen.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej z naszego stoiska na Musikmesse 2012.