Musikmesse Frankfurt 2011

Messe Logo      W tym roku Taurus już po raz szósty brał udział w targach Musikmesse we Frankfurcie. Każdy z czterech dni imprezy wypełniony był testowaniem sprzętu, wymianą doświadczeń z muzykami oraz rozmowami z partnerami handlowymi. Piękna pogoda pozytywnie wpływała na atmosferę i sprzyjała dyskusjom a ogrywanie sprzętu przeradzało się w spontaniczne jam’y z udziałem najlepszych! Bardzo miłym faktem było to, że muzycy sami wielokrotnie wracali do nas przyprowadzając swoich przyjaciół, którym polecali Taurusa jako coś wyjątkowego. Wiadomo, najlepiej działa poczta pantoflowa – żadna reklama nie wygra z rekomendacją innych muzyków, szczególnie jeśli sprzęt jest chwalony przez kolegę, który jest świetnym basistą i niekwestionowanym autorytetem.

 Na nasze stoisko zawitali między innymi:

basiści: ETIENNE MBAPPE, FEDERICO MALAMAN, LARS LEHMANN, PIPPO MATINO,
oraz gitarzyści: BRUCE GAITSCH, RUGGERO ROBIN, TOMMY DENANDER.

    Jak co roku zaserwowaliśmy muzykom ofertę sprzętu najwyższej jakości – serie wzmacniaczy, kolumn i efektów Silver Line oraz Black Line. Nowości, jakie zaprezentowaliśmy tym razem, to head basowy BL-450 z serii Black Line oraz coś co bardzo zaskoczyło gitarzystów: Stomp-Head, ultra-lekki wzmacniacz gitarowy. Sprzętu przywieźliśmy do Frankfurtu naprawdę sporo, a opinie muzyków na jego temat były nader przychylne. Co cieszy, często słyszeliśmy słowa w stylu „wspaniały”, „piękny”, „niepowtarzalny”, „intrygujący” i chyba najważniejsze dla nas „niezastąpiony”.

 Kilka słów o naszych nowościach:

Taurus BL-450 to kolejny z head’ów basowych o małej wadze i niewielkich gabarytach.  Wzmacniacz dysponuje  mocą 450Wat, wykonany jest w nowej technologii z zastosowaniem zasilacza impulsowego, któryBL-450 gwarantuje uzyskanie bardzo dużej dynamiki. Jest to analogowa konstrukcja, która ucieszy zwolenników prostej i skutecznej obsługi sprzętu, jaką charakteryzuje się cała seria Black Line. Myślą przewodnią przy projektowaniu tego wzmacniacza było „podłącz się i graj”. Nowy head posiada wszelkie niezbędne elementy decydujące o komfortowej pracy w studio i na scenie. Więcej o BL-450 dowiesz się TUTAJ.

Dodatkową nowością (tym razem skierowaną do gitarzystów) jest coś, czego jeszcze nie było, coś co wywoływało prawdziwe zainteresowanie i zdziwienie – prototyp innowacyjnego rozwiązania wzmacniacza gitarowego Taurus Stomp-Head. Zaprezentowaliśmy na Messe dwa różniące się brzmieniem modele o mocy 60W i 70W.

Taurus Stomp HeadTaurus Stomp-Head to ultra-lekki, kompaktowy wzmacniacz analogowy, który kładziemy przed sobą na scenie. Wzmacniacz ma wbudowane w obudowę przełączniki foot-switch, umożliwiające szybkie operowanie jego funkcjami. Pomysł jest na tyle oryginalny, że nie dawał się zakwalifikować do żadnej grupy istniejących produktów, stąd nazwa Stomp-Head -  połączenie terminów stompbox oraz head amplifier.

Na pierwszy rzut oka wzmacniacz przypomina efekt lub preamp – waży zaledwie 3kg i jest rozmiarów niewielkiego kontrolera nożnego. Muzycy widząc tak mały i lekki wzmacniacz, podejrzewali, że został wykonany w technologii cyfrowej. Wrażenie to jednak mylne, bo Taurus Stomp-Head jest w pełni analogową konstrukcją z zastosowaniem lamp. Intryguje i zaskakuje gitarzystów swoimi możliwościami, mocą, wspaniałym brzmieniem oraz sposobem odpowiedzi na artykulację dźwięku. 

Oto niektóre cytaty muzyków:

„To wszystko jest w tym jednym małym pudełku?”
„Jaka dynamika, jaki tłusty sound! Niesamowite!"
„Dobrze, a gdzie jest wzmacniacz do którego podłączyliście tę kolumnę na której gram?"
„A wzmacniacz gdzie jest? Za tym sterownikiem czy w kolumnie?”

Wyzwaniem dla małego i lekkiego Stomp Heada na pewno będzie zderzenie się z panującą wśród większości gitarzystów opinią, że aby dobrze zabrzmieć, trzeba mieć za plecami wielką i cholernie ciężką „elektrownię”. Łatwo pewnie nie będzie, bo ciężko walczyć z „mitologią”, ale my wiemy, że w tym niepozornym wzmacniaczu czai się olbrzymi potencjał.

Zainteresowanie, które wywołał na targach to dla nas zastrzyk pozytywnej energii, aby tworzyć go dalej! Stomp-Head przechodzi w tej chwili testy i prezentacje. Mamy nadzieję, że projekt się powiedzie i wkrótce wzmacniacz trafi do stałej oferty Taurus. Zaglądajcie regularnie na naszą stronę aby poznać dalszy rozwój spraw. 

Taurus na Musikmesse 2011

Taurus Stomp-Head, premiera na Musikmesse 2011