Tomek Lipa Lipnicki z Taurusem

Efekty Taurus nie tylko dla basistów.

Lipa Lipnicki Taurus

Artyści - Tomek "Lipa" Lipnicki

Coraz więcej gitarzystów używa efektów Taurus-Amp.
Kolejnym  muzykiem, który wybrał nasze podłogowe efekty jest Tomek Lipnicki.
Tomek używa efektów z serii Silver Line: multichorus VECHOOR oraz reverb/delay ZEBU.

Wokalista i gitarzysta rockowy, w 1986r utworzył zespół She. W 1990 dołączył na krótko do składu zespołu Skawalker, którego liderem był Grzegorz Skawiński. Dwa lata później, po rozwiązaniu się She pojawił się na scenie ze swoim najbardziej znanym projektem, zespołem Illusion. W 1995 i 1996 Lipnicki był nominowany do nagrody Fryderyk '95, '96 w kategorii "wokalista roku". Nagrał z Illusion pięć płyt, w tym jedną koncertową. Zespół zakończył działalność w 1999.
W 2000 zaprezentował swój kolejny projekt pod nazwą Lipali, który przekształcił się w zespół w stałym składzie: Tomasz Lipnicki, Adrian Kulik, Łukasz Jeleniewski.
W 2003 pojawił się także w oficjalnym składzie Acid Drinkers i nagrał z tym zespołem płytę Rock Is Not Enough .... Uczestniczył ponadto w nagraniach zespołów Flapjack, Karmacoma, Ametria.

W 2008 został uhonorowany Fryderykiem w kategorii "Wokalista roku". W 2008 nagrał piosenkę Każda Chwila promującą Ogólnopolską Kampanię Społeczno-Edukacyjną pt. "Hospicjum to też Życie". Pomysłodawcą Kampanii jest Fundacja Hospicyjna. W utworze Każda Chwila wraz z Tomaszem Lipnickim śpiewa również Krystyna Prońko. W lutym 2010 roku muzyk uzyskał nominację do nagrody Fryderyka Polskiego Przemysłu Fonograficznego  w kategorii "Kompozytor roku".